Půjčovna lodí Ontário
Půjčovna lodí Ontário
Půjčovna lodí Ontário
Půjčovna lodí Ontário
Půjčovna lodí Ontário
Půjčovna lodí Ontário
Půjčovna lodí Ontário
Půjčovna lodí Ontário
Půjčovna lodí Ontário
Půjčovna lodí Ontário

Výlety

Vodácké výlety s půjčovnou lodí Ontário na Vltavě, Lužnici a Otavě.
Nejoblíbenější řeky v Jižních Čechách, pro raftování a splouvání na lodích, jsou řeky Vltava, Lužnice a Otava.  Půjčovna lodí rozváží každý den kánoe a rafty na všechny řeky, podle přání klientů, na předem dohodnutá místa.
Lodě, rafty a vodácký materiál si můžete objednat přímo z našich stránek, po kliknutí na OBJEDNÁVKU v hlavním menu a vyplnění on-line formuláře,  telefonicky na číslo 723 463 396  nebo přes e-mail:  info@loderafty.cz

08052008454

VLTAVA 

Chystáte se na Vltavu ?
Příjemný relax a odpočinek vám zajistí půjčovna lodí na Vltavě " ONTÁRIO ".              

Vltava je velmi krásná řeka, která nabízí vynikající sportovní a turistické vyžití, jak při sjíždění horního toku z Lenory přes Soumarský most do Nové Pece, tak i při sjíždění dolního toku z Vyššího Brodu do Rožmberka, Branné, Českého Krumlova a dále do Zlaté Koruny, Boršova a Českých Budějovic. Zahájit a ukočit plavbu můžete kdekoliv.

Lodě nebo rafty vám dovezeme na jakékoliv místo na řece, podle přání a předchozí domluvy.
Po dohodě vám zajistíme doprovodné vozidlo pro převážení bagáže z kempu do kempu.

Rozpis oblíbené vodácké trasy na Vltavě na 6 dní.

  • 1. Den - Na lodi z Lenory  01052008436

Z Lenory nebo ze Soumarského mostu do Nové Pece (trasu lze rozdělit do dvou dnů). První den z Lenory na Soumarský most,( zdatnější vodáci mohou zahájit plavbu z Horní Vltavice.) Druhý den ze Soumarského mostu do Nové Pece.) Na této trase proplouváte chráněným územím, a proto se zde může tábořit pouze v Lenoře, na Soumarském mostě a v Nové Peci. V Lenoře se můžete nalodit v místním kempu,( tam ale zaplatíte za skládání lodí a za vjezd ) Další možnost nalodění je přímo u mostu přes řeku. ( most je tam jediný a je blíž k nádraží.)
Podle nových směrnic je úsek ze Soumarského mostu do Pěkné zpoplatněn.
Každý kdo má zájem tento úsek splouvat, musí vyplnit formulář na stránkách Správy NP Šumavy a uhradit požadovanou cenu za tuto plavbu na účet Správy NP Šumavy. Po uhrazení za plavbu, ( v tomto roce 300 CZK za loď ) mu správce odpoví a určí hodinu vyplutí ze Soumarského mostu. Provoz je omezen na 9 lodí za hodinu. Při nedostatku vody v tomto úseku je splutí zakázáno a peníze budou vráceny na váš účet.

  • 2. Den - Na kole okolo Lipenské přehrady do Vyššího Brodu.

Lipenská přehrada je dlouhá 42 Km, tak ji málokdo přejíždí na lodích a většina vodáků zvolí jinou možnost přejezdu přes Lipno.
Na kole z Nové Pece po cyklo stezce, na pravém břehu Lipenské přehrady do Vyššího Brodu (kola a převoz lodí zajistíme). Je to velice pěkná trasa v panenské přírodě, dlouhá asi 55 km. Po sestě je málo možností občerstvení, tak si nezapomeňte vzít s sebou svačinu a nějaké pití. Další možnost je nechat se převézt přes Lipno autobusem. ( Lodě vám do Vyššího Brodu převezeme.)
Ve Vyšším Brodě je možnost stanování v kempu Pod hrází, nebo v různých penzionech.

  • 3. Den - Na lodi z Vyššího Brodu 09082007155

Z Vyššího Brodu po řece Vltavě, do Rožmberka (možnost prohlídky hradu Rožmberk ).Ubytovat se můžete v místním kempu u Nojdy, asi tak 800 metrů pod Rožmberským jezem. Možnost pronajmutí chatiček. ( chatky je nutné rezervovat s předstihem.) Místo na postavení stanů v kempech na Vltavě se rezervovat nemusí. Do města nebo na hrad dojdete pohodlně za 10 minut.

  • 4. Den - Na lodi z Rožmberka P9145256

Z Rožmberka po Vltavě do Českého Krumlova ( Prohlídka města a zámku. Tuto trasu lze rozdělit i do více dní ). Velice atraktivní je noční splutí Českým Krumlovem po Vltavě v úseku Vltavy z Nového Spolí do kempu Krumlov u Trojice. ( Noční splutí Českým Krumlovem a jeho nezapomenutelných jezů, si můžete domluvit u naší půjčovny přímo v den splutí. )

  • 5. Den - Na lodi z Českého Krumlova 25052008493

Z Českého Krumlova plavba řekou Vltava do Zlaté Koruny (prohlídka kláštera). Možnost táboření v kempu U Kučerů, kde je velice kvalitní sociální zázemí a restaurace. Je tam i možnost pronajmout chatky za příznivé ceny, nebo ubytování v místním penzionu.

  • 6. Den - Na lodi ze Zlaté Koruny  15052008480

Ze Zlaté Koruny po Vltavě do Boršova nebo do Českých Budějovic, kde plavba většinou končí. Vodní úsek ze Zlaté Koruny do Boršova, považuji za nejhezčí část řeky Vltavy. V Boršově nad Vltavou se nejčastěji ukončuje plavba v kempu Poslední štace, kde můžete i tábořit. V kempu je velice dobré sociální zázemí a restaurace. Na objednání tam každý den grilují kuřata. Z kempu na vlakové nádraží je to asi 10 minut chůze, nebo pokud budete chtít jet do Českých Budějovic, tak můžete využít městskou dopravu.

LUŽNICE   11052008461 11052008462

Chystáte se na Lužnici ?
Příjemné a pohodové splutí této řeky, vám zajistí půjčovna lodí na Lužnici " ONTÁRIO "

Řeka Lužnice je sjízdná ze Suchdola nad Lužnicí přes Veselí nad Lužnicí, Tábor až do Bechyně. Zpravidla bývá začátek plavby v Suchdole nad Lužnicí, ve vodáckém tábořišti pod Klikovským mostem u vlakového nádraží. Pokud chcete sjet řeku až do Bechyně tak je dobré rozvrhnout tuto plavbu na 6 až 7 dní. První den úsek ze Suchdola do Majdaleny. Druhý den je potřeba zvolit zda poplujete Starou řekou přes rybník Rožmberk ( kde je možnost táboření až za rybníkem Rožmberk v obci Lužnice) nebo plout po Nové řece do Jemčiny nebo do Mláky (možnost táboření). Třetí den můžete doplout do Veselí nad Lužnicí, kde se obě řeky zase stékají. Ve Veselí je možnost táboření v místním kempu na Ostrově.  Čtvrtý den se může doplout k Soběslavi nebo do Sezimova ústí. Pátý den je dobré doplout do Tábora do tábořiště na Ostrově nebo až za Tábor do tábořiště Harachovka. ( Doporučuji navštívit restauraci na Harachovce. ) Na tomto úseku je několik jezů a většinou se dají sjet. Šestý den je již možné doplout do Bechyně nebo, pokud máte dostatek času a protože tento úsek řeky je velice pěkný, tak doporučuji rozdělit do dvou dnů. ( Tábořit můžete třeba v Bečicích u Country salonu nebo na Lužničance ). V Bechyni se většinou končí pod silničním mostem, kam je možné přijet autem a lodě naložit.

OTAVA   12052008466 12052008467 12052008468 12052008472 12052008475 11052009677 13052008477

Krásné zážitky při splouvání řeky Otavy, vám zajistí půjčovna lodí na Otavě " Ontário "


Řeka Otava je po deštích a za jarního tání sjízdná z Čenkovy pily. Doporučuji začít plavbu na Otavě až z Rejnštejna. Trasa z Čenkovy pily až k Sušici je velice rychlá a na otevřených kanoích vyžaduje již určité zkušenosti se sjížděním řek. Při větší vodě je zajímavá i plavba na raftech. Po cestě je několik kempů, kde se můžete občerstvit nebo ubytovat. V letních měsících bývá na horním toku málo vody, a proto většina vodáků začíná plavbu až ze Sušice. Většinou se začíná z kempu u vlakového nádraží. Místo začátku plavby je možné domluvit s naší půjčovnou lodí až na poslední chvíli. Vždy se domluvíme a rádi vám poradíme.  Plavbu na Otavě je dobré naplánovat alespoň na 5 dní. Po cestě můžete navštívit i mnoho zajímavých míst, např. hrad Rabí. Řeka Otava protéká i několika většími městy, kde můžete i kempovat. Kempů a tábořišť je po cestě dostatek. Některé jsou přírodní s malým vybavením, ale jsou i kempy se solidním vybavením. Teplá voda, restaurace a také chatičky k pronajmutí. Po cestě je také mnoho jezů, za větší vody sjízdných. Většina vodáků končí plavbu v Putimi na soutoku Otavy s Blanicí. Je tam možnost přijet autem a naložit lodě. Na soutoku je také tábořiště a výborná restaurace. Někteří vodáci doplouvají až do Písku a končí u prvního jezu, kde se také dobře nakládají lodě a je blízko na vlakové nádraží. Řeka Otava je na horním toku mimořádně čistá. Postupně, jak protéká většími městy, se voda kazí. Otavu je dobré alespoň jednou v životě sjet.

Jak objednat lodě a rafty ?
Přímo z našich stránek po kliknutí na OBJEDNÁVKU v hlavním menu a vyplnění on-line formuláře, nebo telefonicky na 723 463 396, nebo na e-mail: info@loderafty.cz

V případě dalších informací o řece Vltavě, Lužnici, Otavě a Sázavě, neváhejte půjčovnu lodí a raftů kontaktovat.   Vždy Vám rádi poradíme. ( Půjčovna lodí Ontário je tu pro vás )